Szkołę Kastalia tworzy zespół ludzi z pasją i różnorodnym doświadczeniem.

Za kwestie edukacyjne i kadrę odpowiada Andrzej Wysocki. Tata dwóch dziewczynek, wieloletni nauczyciel alternatywny. Filozof, pasjonat literatury i eksperymentów chemicznych. Uczestnik licznych szkoleń NVC. Prywatnie człowiek lasu i instruktor harcerski. Jego pasją jest poszukiwanie odpowiedzi jak powinna wyglądać dobra, przyjazna dzieciom i dorosłym szkoła.

O wspaniałą atmosferę w szkole dba Anna Estera Wysocka. Miłośniczka literatury i natury, mama dwóch córek. Zawodowo doula, organizatorka spotkań, grup wsparcia i kręgów kobiet. Ceni autentyczność w kontakcie z dzieckiem i towarzyszenie mu w odkrywaniu tożsamości.

Kwestiami administracyjnymi zajmuje się Zuzanna Kuczbajska. Mama Lidki, Ignacego i Stasia. Kulturoznawczyni, skrzypaczka i bizneswoman. Swoje wieloletnie doświadczenia w biznesie zarzuciła na kilka lat, aby w pełni oddać się świadomemu macierzyństwu i powolnemu życiu w duchu eko. Dzieci jednak szybko rosną, więc zdecydowana na edukację domową szukała idealnego rozwiązania, jak połączyć dom ze szkołą. Spotkanie z Anią i Andrzejem zaowocowało powstaniem autorskiej Szkoły Kastalia.

Grupę dzieci wczesnoszkolnych prowadzi Agata Szczerbik, która pisze o sobie: „jestem świeżo upieczoną absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którą ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jestem zafascynowa alternatywnymi kierunkami pedagogiki; żeby bliżej je poznać napisałam pracę o dorobku badań Marii Montessori. Uwielbiam spędzanie czasu na świeżym powietrzu, poznawanie przyrody w realu, nie poprzez kartki podręcznika.
Czynnie działam w harcerstwie; jestem drużynową instruktorką w drużynie żeńskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Przez tę funkcję nabrałam przekonania, że dzieciaki najlepiej uczą się przez doświadczenie.”